Nasz zespół

Zarząd:

Barbara Kaszkur-Niechwiej  - z wykształcenia fizyk (jądrowy), ale studiowała też psychologie i religioznawstwo. Pasjonuje się tenisem ziemnym i kognitywistyką. Uwielbia wymyślać nowe zajęcia, pisać projekty a nawet sprawozdania. Z organizacjami pozarządowymi związana od zawsze i na zawsze.

dr hab. Barbara Kamińska-Czubała  - spokojna, wyważona, nieekspansywna  -  ale swoje wie.  I wcale nie musi tego od razu głośno,  wszystkim dookoła wykrzykiwać – wystarczy spokojnie, ale uparcie.

Rada:

Soren Gauger – kanadyjski pisarz i wspaniały tłumacz i propagator literatury polskiej. Mieszka na stałe w Polsce i jest już Polakiem. Jak go dobrze przycisnąć  to potrafi zrobić coś genialnego. Umie rozmawiać z każdym i o wszystkim.

dr hab. Małgorzata Baranowska – filozofka i filolożka. Potrafi o najtrudniejszych zagadnieniach filozoficznych mówić prosto i zrozumiale. Umie też słuchać z głębokim zrozumieniem i zawsze znajdzie jakiegoś filozofa, który mówił prawie to samo. Niestety leniwa.

dr hab. Stefan Klemczak – filozof i erudyta. Ma w domu więcej książek niż w największej księgarni  w Krakowie. Podobno je przeczytał. Nie wiadomo czy to prawda,  ale o co go nie zapytać to wie. Kocha Italie i włoską kuchnie.

Współpracownicy:

Agnieszka Baran – psycholog i pedagog, specjalistka od pamięci, zwłaszcza tej dojrzałej. Jak już coś robi to perfekcyjnie, obojętnie czy to konferencja międzynarodowa czy szarlotka. Wielki duch w drobnym ciele. Nie boi się nawet komputerów.

Marta Kobak - z wykształcenia filolożka angielska, tłumaczka i dziennikarka. Kobieta niezwykła – gdzieś tak pomiędzy femme fatale a Marią Curie-Skłodowską. W fundacji zajmuje się głównie współpracą międzynarodową, ale myśli o magii kobiecej. Jej maile to czysta rozkosz.

dr Jan Niechwiej – matematyk i informatyk. Napisze każdy program, co najdziwniejsze - działający. Potrafi też w każdym,  nawet najlepszym pomyśle znaleźć błędy i usterki.  Jest to niezwykle przydatne, ale niestety wyjątkowo irytujące.

Kasia Szymańska - fizjoterapeutka z dużą wiedzą i jeszcze większą intuicją. Jak boli palec u nogi to powie jak ruszyć pośladkiem żeby przestał. Jest w niej siła, spokój i zdolność do bezpośredniego rozumienia, ale zdarza się, że świat jej znika, a potem pojawia się w całkiem innym miejscu

Przyjaciele Fundacji:

dr hab. Henryk Czubała – filolog i naukowiec. Nazywa siebie filozofem literatury. Coś w tym jest. Lubi się wyistaczać i uważa że najbardziej realna jest metafizyka.

Elżbieta Lubelska – humanistka i filozofka. Rozmowa z nią to rozkosz, co napisze to majstersztyk – ale nigdy nie wiadomo co zrobi. Teraz jej na przykład nie ma.

Anna  Payne – pedagog kultury, lektorka angielskiego i terapeutka. Jak ją tylko tknąć to genialne pomysły tryskają jak z gejzera. Zawsze uśmiechnięta i zalatana.